Protetyka

W K- MED. stawiamy przede wszystkim na zdrowie i komfort pacjenta. Nasi stomatolodzy nieugięcie dążą do tego aby odzyskać naturalny uśmiech pacjenta w oparciu o trwałość pracy. Dlatego w tym celu wykorzystujemy najnowszą technologię i współpracujemy z najlepszymi pracowniami protetycznymi które dają gwarancje jakości, idealny dobór koloru i kształtu koron.

Główne wypełnienia protetyczne:

korony porcelanowe

Korona jest pracą protetyczną wykonywaną w laboratorium. Może być osadzona na własnym zębie lub na implancie. Wiernie odtwarza anatomiczny kształt zęba zniszczonego przez próchnicę, złamanego lub leczonego kanałowo. Korona oprócz pięknego wyglądu naśladującego do złudzenia własny ząb, stanowi tarcze ochronną, odporną na działanie bakterii. Wyróżniamy następujące materiały konstrukcyjne:

korona porcelanowa na metalu

Metal jest najtańszym, podstawowym materiałem. Ma szary kolor co może negatywnie wpływać na estetykę korony wokół dziąsła.

korona na złocie

Złoto jest w pełni bezpieczne dla pacjenta. Jest bakteriobójcze, co sprawia, że jest nie przyjazne dla rozwoju bakterii. Złoto jest materiałem, który pozwala uzyskac większą dokładność wykonania , a tym samym szczelność przylegania do zęba. Wymienione zalety mają znaczący wpływ na dłuższą trwałość pracy i zdrowie przyzębia.

korona na cyrkonie

Cyrkon jest najnowocześniejszym materiałem wytwarzanym w oparciu o technologię komputerową. Zapewnia ona uzyskanie największej możliwej dokładności i szczelności. Jest materiałem zupełnie bezpiecznym, biozgodnym, nie powodującym żadnych uczuleń, Jego zaletą jest to, że jest jedyną konstrukcją, która jest biała i przepuszcza światło, co sprawia, że wygląda jak własny ząb. Prace na cyrkonie szczególnie polecamy w przednich odcinkach uzębienia.

licówki porcelanowe

Licówka porcelanowa wymaga dużo mniejszego oszlifowania zęba niż pod koronę protetyczną, co pozwala oszczędzić tkanki zęba. Wykonana jest w całości z porcelany, bez zadnej podbudowy metalowej, co pozwala osiągnąć wspaniałe efekty estetyczne i odmienić każdy uśmiech. Osadzana jest na specjalnym cemencie dobieranym indywidualnie do koloru zęba. Licówki wykorzystuje się w przypadku niedorozwoju szkliwa i zębiny, nieestetycznych wypełnień, diastemy między zębami jak również ułamaniu korony zęba.

onlay / inlay

To obecnie najnowocześniejsze rozwiązanie, metoda pośrednia, która wykorzystuje się w przypadku bardzo dużych ubytków zębowych (które jeszcze nie kwalifikują się do leczenia protetycznego za pomocą wkładu i korony) Onlay / Inlay pozwala na odtworzenie anatomicznego kształtu zęba i jego punktów stycznych, oraz ma dużo większą wytrzymałość w porównaniu z tradycyjnymi wypełnieniami. Praca taka wykonywana jest przez technika, który na podstawie wycisku pobranego w gabinecie ? odlewa model, modeluje wkład, a następnie gotowa praca trafia do jamy ustnej, gdzie jest cementowana.

mosty

Most to praca protetyczna osadzana na stałe na zębach naturalnych ich korzeniach lub implantach  uzupełniająca brak jednego lub kilku zębów, mająca na celu zlikwidowanie luki w uzębieniu. Technologia ta umożliwia wierne odtworzenie kształtu utraconych zębów, pozwala zachować równowagę całego łuku zębowego oraz ich funkcji żucia.

protezy szkieletowe

Proteza szkieletowa jest ruchomą (wyjmowaną) protezą, wykonaną z metalowego szkieletu , w którym zatopione są sztuczne zęby indywidualnie dobrane do koloru i kształtu zębów pacjenta. Wymaga zastosowania specjalnych metalowych  klamer  na sąsiednich zębach,  dzięki temu proteza lepiej się trzyma w jamie ustnej niż zwykła proteza akrylowa, nie uciska dziąseł i nie wpływa destrukcyjnie na kość. Gwarantuje też większą jej trwałość, łatwiejsze użytkowanie, a także zachowanie w zdrowiu dziąseł i kości.
Protezy szkieletowe wykonane na metalu są dużo cieńsze od tradycyjnych protez akrylowych w małym stopniu pokrywają podniebienie i nie zaburzają odczucia smaku tak jak protezy akrylowe, mają lepsze utrzymanie - nie spadają, gdyż umocowane są na klamrach, nie uciskają dziąseł i podniebienia - nie niszczą kości wyrostka zębodołowego, mają mniejszy zasięg - zajmują mniej miejsca w jamie ustnej niż protezy akrylowe

proteza całkowita lub częściowa

Są to uzupełnienia protetyczne wykorzystywane przy bardzo dużym braku zębów, lub całkowitym bezzębiu, czy też w braku możliwości wykonania innego rodzaju uzupełnień. Protezy wykonywane są z tworzywa akrylowego w laboratorium protetycznym.